
Automatic Metal Laser Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 1500x3000mm |
| Power | 1000W |
| Laser type | Fiber laser |
| Control system | CNC |
| Cutting speed | 10 m/min |
| Accuracy | 0.1 mm |
| Features | Precise cuts, High speed, Automation, Durable build, Easy operation, Cost effective, Metal cutting |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABEFA1383M1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABEFA1383M1ZF
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
DIRECTOR
Mr Harshit Shah
Members since
2 Years
Address
A- 504, Empire Business Hub, Science City Road, Sola, Ahmedabad, Gujarat, 380060, India
metal laser cutting machine in Ahmedabad
Report incorrect details







































