
Automatic Level Instrument
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Top Con
In Stock
Product Specifications
| Telescope Length | 193mm |
| Magnification | 24X |
| Objective lens | 30mm |
| Relative brightness | 1.56 |
| Field of view | 1°30' |
| Minimum focus | 0.5m |
| Weight | 1.6kg |
| Usage | Surveying and leveling |
| Horizontal Circle Diameter | 117mm |
| Compensating range | +-15' |
| Features | Automatic leveling, Fast adjustments, Short focus, Waterproof, High visibility |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1973
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
05AAHFR2696C1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 05AAHFR2696C1Z8
Roorkee, Uttarakhand
Managing Partner
Mr. Naiyar A.
Address
13, Sheikhpuri, District Haridwar, Roorkee, Uttarakhand, 247667, India
level instruments in Roorkee
Report incorrect details


























