
Automatic Level - Aluminum Alloy, 150x100x80mm, Yellow | 0.5mm/km Accuracy, 20x Magnification, 1.5kg Weight For Surveying And Engineering Tasks
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Auto Level |
| Color | Yellow |
| Accuracy | 0.5mm/km |
| Magnification | 20x |
| Weight | 1.5kg |
| Dimensions | 150x100x80mm |
| Material | Aluminum Alloy |
| Usage | Leveling surveying tasks, construction site, and engineering projects |
| Features | Precise leveling, Easy operation, Durable design, Accurate readings, Compact size |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer
Employee Count
5
Establishment
1958
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
05BSDPM0413M1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 05BSDPM0413M1ZY
Roorkee, Uttarakhand
Proprietor
Mr Vinod Kumar Sharma
Address
B-7, Industrial Estate, Roorkee, Uttarakhand, 247667, India
automatic water level controller in Roorkee
Report incorrect details









































