
Automatic Labeling Machine - Stainless Steel, 1500x800x1200mm, 200kg | Roll Fed, 50 Items/min For Bottles, Jars, And Containers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Other, Automatic Labeling Machine |
| Material | Stainless Steel, Aluminium Alloy |
| Application | Bottles, Cans, Containers (Round, Flat, Oval Surfaces) |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Other, Servo Motor |
| Accuracy | A+-1mm |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Weight (kg) | 230 kg |
| Dimension (L*W*H) | 2000*1200*1500 mm |
| Capacity | 100-200 bottles/min |
| Color | Other, Silver/Grey |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
60
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAECB8358B1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAECB8358B1ZW
Ahmedabad, Gujarat
Sales Marketing Manager
Mr. Jigar Modh
Members since
4 Years
Address
Plot No.11-C, Ramdev Estate, Phase-IV, G.I.D.C Vatva, Vinzol Road, Ramol, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
Report incorrect details


































