
Automatic Gypsum Spray Machine - Capacity: 120 Kg
Price: 413000.00 INR / Set
(350000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
413000.00 INR / Set
Weight :
150.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Orange |
| Product Type | Automatic Gypsum Spray Machine |
| General Use | Industrial |
| Material | Steel |
| Capacity | 120 Kg |
| Weight (kg) | 150 Kilograms (kg) |
| Computerized | No |
| Automatic | No |
| Control System | Manual |
| Voltage | 420 V/32 A/ 50 Hz Volt (v) |
| Dimension (L*W*H) | 1100 X 550 X 600 mm Millimeter (mm) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 10 Days |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 550.00 cm |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Pkg Box Length | 1100.00 cm |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Mod |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Weight | 150.00 Kilogram |
| Unit Type | Set/Sets |
| Color | Orange |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| MRP | 413000.00 INR |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 600.00 cm |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
11
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABHFM6248E1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABHFM6248E1ZB
Ahmedabad, Gujarat
Managing Partner
Mr. Kaustubh R. Mod
Members since
6 Years
Address
240, Shivam Industrial Park, Near Parikh Packaging, Off Moraiya, Changodar, Ahmedabad, Gujarat, 380004, India
spray machine in Ahmedabad
Report incorrect details






























