
Automatic Grinding Mill, Material: Cast Iron
Price: 26200.00 INR
(26200.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Power | 5-10 kW |
| Capacity | 100-500 kg/hr |
| Motor | Electric |
| Usage | Grinding grains, spices, and other materials |
| Compliance | CE |
| Features | Automatic operation, Efficient grinding, Durable design, Easy maintenance, Consistent output |
| Price | 26200.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | P S MECHANICALS |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, P S MECHANICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Grinding & Milling Machinery in bulk from P S MECHANICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Fabricator
Employee Count
6
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03FTJPS5049N1Z0
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03FTJPS5049N1Z0
Khanna, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Manpreet
Address
Near J.P.A.P. Hospital, Samrala Road, Khanna, Punjab, 141401, India
grinding mill in Khanna
Report incorrect details

































