
Metal Electric Powered Automatic Grade Water Scrubber For Industrial Use
Price: 413000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
431000.00 INR / Unit
Weight :
500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water Scrubber |
| Material | Metal |
| Voltage | 240 Volt (v) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 3 Per Month |
| Delivery Time | 6 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 431000.00 INR |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | free |
| Weight | 500.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 60.00 in |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 30.00 in |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 60.00 in |
| Brand Name | THE MATCON |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Surface Finish : Polished
Efficiency : 90-95%
Application : Industrial
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, THE MATCON has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pollution Control & Monitoring Equipment in bulk from THE MATCON at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hooghly, West Bengal
Proprietor
Mr. Dilip Kumar Biswas
Address
9 No. Railway Gate, Dankuni, Dist. Hooghly, West Bengal, 712311, India
water scrubber in Hooghly
Report incorrect details































