
Metalic Automatic Grade Softy Making Machine
Price: 129800.00 INR / Piece
(110000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
190000.00 INR / Piece
Weight :
180.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Metalic |
| Product Type | Automatic Machine |
| General Use | Use For Making Ice Cream |
| Material | Stainless Steel |
| Automatic | Yes |
| Control System | Manual |
| Cooling System | Other |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
| Price | 110000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Length | 24.00 in |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 36.00 in |
| Brand Name | shriram foods |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 24.00 in |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 180.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | order_percent |
| MRP | 190000.00 INR |
| Color | Metalic |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Usage: Ice Cream Making
Application: Commercial
Features: -
Easy Operation
Maintenance-Free
Optimum Performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shriram Foods has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Ice Cream Plants in bulk from Shriram Foods at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BDAPS5162B1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BDAPS5162B1ZR
Nanded, Maharashtra
pravin sadhu sir
Mr Pravin Gangadhar Sadhu
Address
Dnyandeep Complex, Shiv Road, Nilgiri Colony, Taroda Bk., Nanded, Maharashtra, 431605, India
softy making machine in Nanded
Report incorrect details






























