
Automatic Grade Label Die Cutting Machine - Steel Material, 140 Kilograms Weight, Grey Color | Ce Certified, Accurate Dimension, Fine Finish, High Operational Fluency
Price: 177000.00 INR / Number
(150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
190000.00 INR / Piece
Weight :
140.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey, Other |
| Product Type | Label Die Cutting Machine |
| General Use | Label Die Cutting Work |
| Material | Steel |
| Weight (kg) | 140 Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Control System | Manual |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 190000.00 INR |
| Pkg Box Length | 24.00 cm |
| Pkg Box Height | 36.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 140.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Color | Grey, Other |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | Krishna Die Works |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 35.00 cm |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Accurate dimension
Fine finish
High operational fluency
Certification: CE Certified
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krishna Die Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Machine in bulk from Krishna Die Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AINPA8415C1ZK
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AINPA8415C1ZK
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Joginder Pal Anand
Address
Plot No.B-62/12, Nariana Industrial Area, Phase-II, Naraina, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details










































