
Automatic Grade Clay Brick Making Machine Warranty: 12 Months
Price: 300900.00 INR
(255000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
355000.00 INR / Carton
Weight :
8.90 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Clay Brick Making Machine |
| General Use | Making Clay Brick |
| Material | Clay |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | Yes |
| Warranty | 12 Months |
| Payment Terms | Others, Paypal |
| Delivery Time | 25 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Rate | 2.00 |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Carton/Cartons |
| MRP | 355000.00 INR |
| Product Unit | 1 Carton/Cartons |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 120.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 380.00 cm |
| Pkg Box Length | 55.00 cm |
| Weight | 8.90 Tonne |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | Mahalakshmi Engineering |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Price | 255000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Use : Industrial
Finishing : Polished
Features:
Acid-Proof
Anti-Algaent
Radiation-Resistant
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mahalakshmi Engineering has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Brick Making Machine in bulk from Mahalakshmi Engineering at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Praveen Kumar
Address
77, Thadagam Road, kanuvai, Coimbatore, Tamil Nadu, 641108 , India
clay brick making machine in Coimbatore
Report incorrect details































