


Automatic Garlic Peel Machine - Application: Industrial
Price: 130000.00 INR / Unit
(130000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
170000.00 INR / Kilograms
Weight :
300.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Width | 3 Foot (ft) |
| Phase | Single |
| Power Type | SINGLE PHASE |
| Machine Type | Automatic |
| Product Capacity | 20-100 Kgs per hour |
| Height | 6 Foot (ft) |
| Weight | 500 Kilograms (kg) |
| Origin | India |
| Use Type | PNEUMATIC |
| Length | 3 Foot (ft) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Feature | High Performance |
| Application | Industrial |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Kilograms/Kilograms |
| Pkg Box Height | 190.00 cm |
| Price | 130000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 95.00 cm |
| MRP | 170000.00 INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 1 |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 95.00 cm |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | GRAVITY AUTOMOTIVE |
| Shipping Type | actual |
| Currency | INR |
| Price Type | slab_based |
| Weight | 300.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AUSPM7021M2Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AUSPM7021M2Z6
Coimbatore, Tamil Nadu
Managing Partner
Mr. K. Mohan Babu
Members since
2 Years
Address
14, Mahathma Gandhi Road, Neelikonmapalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641016, India
garlic peeling machine in Coimbatore
Report incorrect details


































