
Automatic Functional Electric Icu Bed
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel,ABS |
| Dimensions | 200x100x50cm |
| Weight | 100kg |
| Load Capacity | 250kg |
| Motor | DC Motor |
| Power | 220V |
| Warranty | 1year |
| Features | Electric adjustment, Smooth operation, Durable material, Modern design, Patient comfort, Easy cleaning, Safe operation |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Pattern: Plain
Appearance: Modern
Attributes:
Durable
Reasonable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PATEL ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hospital Beds in bulk from PATEL ENTERPRISE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BRIPP2830D4ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BRIPP2830D4ZT
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Shadap Razzak Patel
Address
NO. 25, PLOT NO.272/273, GROUND FLOOR, HIND RAJ SHOPPING CENTER, BHAU DAJI ROAD EXTENSION, SION, Mumbai, Maharashtra, 400022, India
icu bed in Mumbai
Report incorrect details








































