
Automatic Food Warmer
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Automatic Food Warmer |
| Material | Other, Stainless Steel Body |
| Inner Material | Stainless Steel |
| Number of Pans | 4 |
| Bowl/Pan Size | 1/6 size GN pans |
| Thickness | 0.7 mm |
| Capacity | 4 x 2.5 Litre |
| Shape | Rectangular |
| Power | 800 W |
| Energy Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 8.5 kg |
| Color | Silver |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 2-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SP Kitchen Equipment has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Warmer in bulk from SP Kitchen Equipment at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AZWPL1554B1Z8
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AZWPL1554B1Z8
Kolhapur, Maharashtra
PROPRIETOR
Mr. Chetana
Address
P-36, MIDC GOKUL SHIRGAON , Kolhapur, Maharashtra, 416004, India
Report incorrect details


















