



Automatic Def Nozzle With Digital Flow Meter - Color: Blue
Price: 21240.00 INR / Piece
(18000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
21240.00 INR / Piece
Weight :
1.30 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Flow Rate | 20 120lpm |
| Usage | Def/Urea |
| Material | Aluminum alloy or PP body |
| Size | 3/4" or 1" |
| Height | 6 Centimeter (cm) |
| Power Supply | Self Closure Fuel Nozzle |
| Product Type | Automatic Def Nozzle With Meter |
| Weight | 1.3 Kilograms (kg) |
| Display Type | Digital Only |
| Length | 40 Centimeter (cm) |
| Width | 16 Centimeter (cm) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Available | No |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| MRP | 21240.00 INR |
| Weight | 1.30 Kilogram |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Shiva Diesel Dispenser |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Color | Blue |
| Price | 18000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Stock Quantity | 100 |
| Pkg Box Length | 40.00 cm |
| Pkg Box Height | 6.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CUIPM1426N1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CUIPM1426N1ZB
New Delhi, Delhi
Proprietor
Ms. Manisha Shah
Members since
2 Years
Address
E-1/1, Bharat Vihar, Begum Pur, New Delhi, Delhi, 110086, India
Report incorrect details






























