
Automatic Debeakar - Feature: High Quality
Price: 36750.00 INR / Unit
(35000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
36750.00 INR / Unit
Weight :
8.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other |
| Type | Other |
| Material | Steel |
| Feature | High Quality |
| Technology | Automatic |
| Weight | 7.5 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 2 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 100.00 cm |
| Weight | 8.00 Kilogram |
| Max Quantity | 4 |
| Min Quantity | 1 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 200.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Brand Name | Rooster Equipments |
| Pkg Box Length | 300.00 cm |
| Price Type | slab_based |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 7500 |
| Shipping Type | actual |
| GSTIN | 5% |
| MRP | 36750.00 INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Color | Other |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ROOSTER EQUIPMENTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Poultry Equipment in bulk from ROOSTER EQUIPMENTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AQZPP3664J1ZV
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AQZPP3664J1ZV
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Mayuresh Phatak
Members since
2 Years
Address
Office No. 2163/26, Sadashiv Peth, Sane Guruji Marg, Near Neelayam Theatre, Pune, Maharashtra, 411130, India
debeaker in Pune
Report incorrect details














