
Automatic Cutting Sealing Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Pragati Polyprint Machines
In Stock
Product Specifications
| Web width | 500-600 mm |
| Draw length | 65-600 mm |
| Speed | 200 strokes/min |
| Main Drive Motor | 2.0 HP DC |
| Unwind Motor | 0.5 HP DC |
| Heater | 2-3 kW |
| Power supply | 3ph 440V |
| Features | Speedy process, Self-regulating, Microprocessor control, Efficient cutting, Precise sealing, High output, Easy operation, Durable design |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per client requirements Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Main Export Market(s) | Eastern Europe, Africa, Western Europe, Middle East, South America, Asia, North America, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1982
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AAEPJ7525R1Z3
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAEPJ7525R1Z3
Mumbai, Maharashtra
DIRECTOR
Mr Lukaran Mangalchand Jangid
Address
H-15, Ground Floor, H-Building, Ansa Industrial Estate, Saki Vihar Road, Saki Naka, Andheri (E), Mumbai, Maharashtra, 400072, India
cutting sealing machine in Mumbai
Report incorrect details




















