
Automatic Cricket Bowling Machine
Price: 210000.00 INR
(210000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
85000.00 INR / Piece
Weight :
50.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Electric |
| Material | Plastic, Metal |
| Weight | 5-10kg |
| Dimensions | 50x30x60cm |
| Speed Range | 10-80kph |
| Ball Capacity | 10-12 balls |
| Usage | Cricket ball dispensing and speed control for practice |
| Features | Automatic feed, Variable speed, Easy setup, Durable design, Cricket practice |
| Shipping Type | free |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Stock Quantity | 15 |
| Price | 210000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Weight | 50.00 Gram |
| Brand Name | Cwt sports |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| MRP | 85000.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M/S BHAWANA ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cricket Equipment in bulk from M/S BHAWANA ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BDZPJ7135C1Z6
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BDZPJ7135C1Z6
Meerut, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Deepak
Address
House No. 145/3, Jagriti Vihar, Near Siddhi Vinayaka Medical College, Meerut, Uttar Pradesh, 250004, India
cricket bowling machine in Meerut
Report incorrect details




























