
Automatic Cream Mixer Machine - Durable Stainless Steel Construction | Precision Mixing Technology, Effortless Operation, Ideal For Bakeries And Cafes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Other, Automatic Cream Mixer Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Flour Capacity | 15-20 kg |
| Bowl/Pan Size | 40 Liters |
| Automatic Grade | Other, Automatic |
| Voltage | 220-240 V |
| Temperature Range | 0AdegC to 60AdegC |
| Speed | Variable (up to 250 RPM) |
| Equipment Size | Medium |
| Dimension (L*W*H) | 1100 x 600 x 1300 mm |
| Weight | 105 kg |
| Color | Silver |
| Main Domestic Market | Bihar, Punjab, Delhi, Haryana, Himachal Pradesh, Rajasthan, Uttar Pradesh, Uttarakhand |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
40
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03DOXPS6299D1Z5
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03DOXPS6299D1Z5
Rajpura, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Gurdeep
Members since
8 Years
Address
Plot No- 4-A, Ward No- 2, Near Focal Point, Shamdoo, Rajpura, Patila, Rajpura, Punjab, 140401, India
Bakery Equipment in Rajpura
Report incorrect details






















