
Automatic Core Cutting Machine By Bala Ji Rubber Industries
Price: 90000.00 INR / Piece
(90000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 3KW |
| Dimensions | 1500x800x1200mm |
| Weight | 500kg |
| Material | Steel |
| Cutting Speed | Variable |
| Cutting Diameter | 50-100mm |
| Usage | Cutting paper and cardboard cores for industrial applications. Suitable for various core sizes and materials. |
| Features | Automating cutting, High precision, Increased efficiency, Improved quality, Reduced labor |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Bala Ji Rubber Industries |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 90000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bala Ji Rubber Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Cutting Machine from Bala Ji Rubber Industries at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAHPC2561K1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAHPC2561K1ZV
Bahadurgarh, Haryana
Proprietor
Mr. Kailsh Chand
Address
Plot No: 1359, Part-B, M.I.E INDUSTRIAL AREA, Bahadurgarh, Haryana, 124507, India
core cutting machine in Bahadurgarh
Report incorrect details


































