
Automatic Cooking Machine - Stainless Steel, 50 Liters, 1000x800x1200mm | Automatic Cooking, Precise Mixing, Efficient Heating, Easy Cleaning
Price: 182000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 50 Liters |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1000x800x1200mm |
| Weight | 100kg |
| Temperature Range | 0-150°C |
| Usage | Commercial food preparation, particularly for sauces, jams, and confectionery. |
| Features | Automatic cooking, Precise mixing, Efficient heating, Durable build, Easy cleaning |
Product Overview
Key Features
Automatic Cooking Machine
Company Details
Paradise Engineering Works, Established in 2013 at Nashik in Maharashtra, is a leading Manufacturer,Supplier of Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in India. Paradise Engineering Works is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Automatic Cooking Machine, Paradise Engineering Works has made a reputed name for itself in the market with high-quality Automatic Cooking Machine, Banana Slicer Machine, Dosa Bhathi, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Paradise Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in bulk from Paradise Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Paradise Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in bulk from Paradise Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACKPK3057B1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACKPK3057B1ZU
Nashik, Maharashtra
Director
Mr. Chetan Kapadnis
Address
D-10, MIDC, SatpurI/F of Santosh Hotel, Nashik, Maharashtra, 422007, India
Report incorrect details




























