


Automatic Conveyor System - Features: Good Quality
Price: 177000.00 INR / Unit
(150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
177000.00 INR / Number
Weight :
150.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Control System | Fully Automatic |
| Features | Good Quality |
| Voltage | 220-415 Volt (v) |
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Semi Automatic |
| Surface Treatment | Coated |
| Warranty | 1 year |
| Usage & Applications | Industrial |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 60 Days |
| Sample Available | No |
| Pkg Box Height | 200.00 cm |
| Unit Type | Number |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 2000.00 cm |
| Weight | 150.00 Kilogram |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | actual |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 6000.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | AE |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| MRP | 177000.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33ARKPS1449N1Z9
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ARKPS1449N1Z9
Coimbatore, Tamil Nadu
CMD
Mr Soundarajan Balakumar
Members since
7 Years
Address
No. 96, Sriram Nagar, Fci Godown Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641004, India
Machineries in Coimbatore
Report incorrect details






















