
Automatic Cone Filling Machine
Price: 802400.00 INR / Piece
(680000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
828000.00 INR / Piece
Weight :
860.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Automatic Cone Filling Machine |
| Material | Stainless Steel (SS304) |
| Application | Other, Cone Filling for Food/Bakery/Confectionery Industry |
| Packaging Material | Other, Paper, Waffle Cones |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Other, PLC Based Control Panel |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220V/380V, 50/60 Hz |
| Weight (kg) | Approx. 350 kg |
| Dimension (L*W*H) | 1300 mm x 850 mm x 1800 mm |
| Capacity | 800-1200 cones/hour |
| Feature | Other, High Efficiency, Low Maintenance, Easy Operation, Adjustable Filling Volume |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 1-2 Week |
| Color | Silver |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Pkg Box Height | 86.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | PROCESS ENGINEERING COMPANY |
| Price | 680000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 828000.00 INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 75.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 75.00 cm |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 860.00 Kilogram |
| Shipping Type | order_percent |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09APTPC6407K1ZH
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cheque, Letter of Credit (L/C), Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09APTPC6407K1ZH
Greater Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Sagar Chadha
Members since
9 Years
Address
Plot No-497, Udyog Kendra-II, Ecotech-III, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
Report incorrect details







































