
Automatic Commercial Washing Machine - Premium Quality Components, Multiple Designs & Sizes For Versatile Client Needs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Washer Machine |
| Capacity | 50-100kg |
| Material | Stainless steel |
| Power | 220V/50Hz |
| Dimensions | 1500x1000x1800mm |
| Weight | 500-1000kg |
| Usage | Commercial laundry operations, hotels, hospitals |
| Features | High capacity, Efficient cleaning, Durable design, Easy operation, Reliable performance |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03GLNPS8178D1ZK
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03GLNPS8178D1ZK
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Suresh Kumar
Members since
1 Years
Address
Gali no. 3, Sira Road, Village Meherban, Ludhiana, Punjab, 141007, India
commercial washing machine in Ludhiana
Report incorrect details






























