
Blue Automatic Cold Press Oil Machine
Price: 165000.00 INR / Unit
(165000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Type | Other, Automatic Cold Press Oil Machine |
| Material | Mild steel |
| Production Capacity | 20-25 kg/hr |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Other, Touch Screen Panel |
| Voltage | 220-240 V |
| Power | 1500 W |
| Pressure | 60 MPa |
| Weight (kg) | 120 kg |
| Dimension (L*W*H) | 980 x 580 x 750 mm |
| Delivery Time | 7 Days |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 165000.00 INR (Approx.) |
| Color | Blue |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Brand Name | PERFECT ENGINEERINGS |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AGJPV4582H3ZX
Payment Mode
Days after Acceptance (DA)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AGJPV4582H3ZX
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
MD
Mr Velumani Kuppusamy
Members since
6 Years
Address
B No. 36, 9th Street, Subramaniyam Palayam, Gn Mills Post, Coimbatore, Tamil Nadu, 641029, India
cold press oil machine in Coimbatore
Report incorrect details


































