



Automatic Cold Press Oil Machine
Price: 86000.00 INR / Piece
(86000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Blue & Silver |
| Type | Other, Patti oil expeller |
| Material | MS With SS Contact |
| Production Capacity | 5 kg/hr |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Other, Panel |
| Voltage | 220 V |
| Power | 3 kW |
| Pressure | High pressure pressing |
| Weight (kg) | Approx. 350 kg |
| Dimension (L*W*H) | 1050 x 460 x 1170 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Main Domestic Market | Haryana, Rajasthan, Uttarakhand, Jharkhand, Madhya Pradesh, Himachal Pradesh, Bihar, Chhattisgarh |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Color | Other, Blue & Silver |
| Price | 86000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09CNLPM8242A1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09CNLPM8242A1ZX
Varanasi, Uttar Pradesh
Proprietor
Ms. Ranjana Mishra
Members since
1 Years
Address
D- 64/43-B-1, BANK COLONY, SIGRA, Varanasi, Uttar Pradesh, Varanasi, Uttar Pradesh, 221010, India
cold press oil machine in Varanasi
Report incorrect details































