
Automatic Coconut Oil Processing Machine By Irs Agro Direct
Price: 896000.00 INR / Plant
(800000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
995000.00 INR / Plant
Weight :
450.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Other, Coconut Oil Processing Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automatic | Yes |
| Weight (kg) | 450.00 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Delivery Time | 25-40 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Color | Silver |
| GSTIN | 12% |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | IRS AGRO DIRECT |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 450.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Plant/Plants |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Pkg Box Height | 650.00 cm |
| Moq | 1 |
| Price | 800000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 995000.00 INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Breadth | 400.00 cm |
| Pkg Box Length | 550.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Plant/Plants |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Features:-
Trouble-free performance
High tensile strength
Easy installation
Easy to operate
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IRS AGRO DIRECT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Oil Mill Machinery in bulk from IRS AGRO DIRECT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Miraj, Maharashtra
Chief Excutive Officer
Mr. Yasin Dastgir Malidwale
Address
Omkar Apartment, Shaniwar Peth, Tal: Miraj, Dist. Miraj, Maharashtra, 416410, India
oil processing machinery in Miraj
Report incorrect details






























