
Automatic Cloth Washing Machine By Starion India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 7 kg |
| Power | 1500W |
| Spin Speed | 1200 RPM |
| Dimensions | 60x60x85 cm |
| Weight | 65 kg |
| Material | Stainless steel |
| Usage | Household laundry, garment cleaning |
| Features | Auto wash, Energy saving, Easy use, Durable build, Quick wash, Large capacity |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Starion India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Washing Machine in bulk from Starion India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAFCS4674J1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCS4674J1ZU
Greater Noida, Uttar Pradesh
MANAGER
Mr. Sushil Kumar
Address
#11, Udyog Kendar, Gautam Budh Nagar, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201002, India
automatic washing machines in Greater Noida
Report incorrect details



























