
Automatic Chapati Pressing Machine
Price: 25000.00 INR / Unit
(25000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Metallic Silver |
| Product Type | Chapati Pressing Machine |
| General Use | Automatic chapati / roti production |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Other, Automatic |
| Capacity | 300 rotis/hr |
| Weight (kg) | Approx. 120 kg |
| Product Thickness | 6 mm |
| Product Shape | Round |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | No |
| Heating System | Other, Electric heating plate |
| Voltage | 220-240 V |
| Dimension (L*W*H) | 1100 x 600 x 1200 mm |
| Feature | Other, High efficiency, Low maintenance |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 2-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | SHIV VINOD EQUIPMENTS |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Color | Metallic Silver |
| Mop | 1 |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Unit/Units |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
40
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AITPC5845L1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AITPC5845L1ZN
Jaipur, Rajasthan
PROPRIETOR
Mr. Vinod Kumar Choudhary
Members since
1 Years
Address
S-7, Ashok Vihar Ambabari, Near Shyam Punia Petrol Pump, Jhotwara, Jaipur, Rajasthan, 302003, India
Report incorrect details


































