
Automatic Chapati Making Machine Capacity 2000
Price: 500000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 2000/hour |
| Power | 3-phase |
| Dimensions | 2000x1000x1500 mm |
| Material | Stainless steel |
| Weight | 500 kg |
| Voltage | 415V |
| Usage | Automatic chapati production for restaurants, canteens, and bakeries. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic operation, High capacity, Efficient process, Consistent quality, Easy cleaning, Durable build |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUN SHINE INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chapati Making Machines in bulk from SUN SHINE INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAKPA6036C1Z3
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAKPA6036C1Z3
Noida, Uttar Pradesh
Manager
Mr Krishna Solanki
Address
C 405, SECTOR 10, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
automatic chapati making machine in Noida
Report incorrect details

































