
Automatic Chapati Making Machine - Feature: High Efficiency
Price: 295000.00 INR / Unit
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
295000.00 INR / Unit
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| General Use | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | No |
| Heating System | Electric |
| Voltage | 230 Volt (v) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
| Pkg Box Length | 60.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit |
| Price Type | fixed |
| MRP | 295000.00 INR |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 23.00 cm |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 48.00 cm |
| Brand Name | UTTAM INDUSTRIES |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Unit |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
15
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAHFU2529F1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAHFU2529F1Z5
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Kiran Katkar
Members since
2 Years
Address
Uttam Industries, Bhoir Chowk, Behind Darshan Nagari Society, Keshav Nagar Chinchwad, Pune, Maharashtra, 411033, India
automatic chapati making machine in Pune
Report incorrect details































