






Automatic Chapati Making - General Use: Commercial
Price: 295000.00 INR / Piece
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
295000.00 INR / Piece
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Automatic Chapati Maker |
| General Use | Commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Product Shape | Round |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | No |
| Heating System | Electric |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 1463.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | actual |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 1828.00 cm |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 1097.00 cm |
| MRP | 295000.00 INR |
| Brand Name | SJE |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ACKPY8720H1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ACKPY8720H1Z2
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Jasbir
Members since
2 Years
Address
BA-54, BASEMENT, MANGOLPURI INDUSTRIAL AREA, PHASE-2, Delhi, Delhi, 110034, India
automatic chapati making machine in Delhi
Report incorrect details



![Fully Automatic Chapati Making Machine - Stainless Steel, 13X4.5X7[H], 3.0Kw, 3500Kg | Automatic Operation, High Capacity 8000 Chapati/Hr, Hygienic Oil-Free Cooking, Compact Design](https://cpimg.tistatic.com/01578660/b/4/Fully-Automatic-Chapati-Making-Machine.jpg)

























