
Automatic Chapati Maker By Sarveshwar Machine Tools
Price: 205000.00 INR
(205000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 100x50x80 cm |
| Power | 220V |
| Capacity | 50 chapatis/hour |
| Weight | 50 kg |
| Usage | Commercial chapati production |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic operation, High speed, Consistent quality, Easy cleaning, Durable design, Efficient process |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 205000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | SARVESHWAR MACHINE TOOLS |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SARVESHWAR MACHINE TOOLS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Chapati Making Machines from SARVESHWAR MACHINE TOOLS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Wholesaler, Dealer, Producer
Employee Count
25
Establishment
1964
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08BOHPS5378M1Z0
Certification
ISO: 9001:2015 , CERTIFICATE OF COMPLIANCE , ISO: 22000:2018
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08BOHPS5378M1Z0
Ajmer, Rajasthan
Proprietor
Mr Rajesh Dutt Sharma
Address
ROTI FACTORY, MODI MOHALLA, Lohagal, Ajmer, Rajasthan, 305001, India
automatic chapati making machine in Ajmer
Report incorrect details

































