
Automatic Chapati Machine
Price: 40000.00 INR / Set
(40000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Food Processor |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 3 kW |
| Production Rate | 1000/hour |
| Dimensions | 2m x 1m x 1m |
| Weight | 200 kg |
| Material | Stainless steel |
| Usage | Commercial chapati production |
| Safety Standards | CE compliant |
| Features | Automatic operation, Adjustable size, High quality, Low maintenance, Energy efficient, Durable design, Long lifespan |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Price | 40000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Brand Name | SHANKAR ENGINEERING CORPORATION |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1983
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19ADNPG5568K1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ADNPG5568K1ZV
Burdwan, West Bengal
CEO
Mr. Pratik
Members since
3 Years
Address
Head Office: 109, G.T. Road, Opp. Gurudwara, Burdwan, West Bengal, 713101, India
automatic chapati making machine in Burdwan
Report incorrect details






























