
Automatic Carton Sealing Machine - 220v | New Electric Automated Solution For Industrial Packaging
Price: 324500.00 INR / Unit
(275000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
381000.00 INR / Unit
Weight :
75.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Condition | New |
| Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Type | Carton Sealing Machine |
| Delivery Time | 1-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 60.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 75.00 cm |
| Returnable | No |
| Weight | 75.00 Kilogram |
| Brand Name | VEER INDUSTRIES |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 55.00 cm |
| MRP | 381000.00 INR |
| Max Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | free |
| Price | 275000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AIPPJ7476C1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AIPPJ7476C1Z2
Surat, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Samir Joshi
Members since
7 Years
Address
B No. F-7, C Wing, Shree Sai Swami Residency, Near Swaminarayan Temple, Station Road, Kim, Surat, Gujarat, 394110, India
carton sealing machine in Surat
Report incorrect details


































