
Air Conditioning Solutions - 10-20 Kw Cooling, 1000x800x600 Mm Dimensions, Seer 20+ | Energy Efficient, Quiet Operation, Reliable Performance, R32 Refrigerant
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
J. K. Sales
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 10-20 kW |
| Heating Capacity | 8-15 kW |
| Refrigerant | R32 |
| Dimensions | 1000x800x600 mm |
| Weight | 150 kg |
| Power Consumption | 5 kW |
| Usage | Commercial buildings, industrial spaces, large residences. HVAC needs. |
| Efficiency Rating | SEER 20+ |
| Noise Level | 50 dB |
| Features | Cooling, Heating, Energy efficient, Quiet operation, Reliable performance |
Company Details
J. K. SALES CORPORATION, Established in 2000 at New Delhi in Delhi, is a leading service provider of Air Conditioning Solutions in India. J. K. SALES CORPORATION is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Air Conditioning Solutions, J. K. SALES CORPORATION has made a reputed name for itself in the market with satisfactory Air Conditioning Solutions, etc.
Focusing on a customer-centric approach, J. K. SALES CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioning Solutions from J. K. SALES CORPORATION at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, J. K. SALES CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioning Solutions from J. K. SALES CORPORATION at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Employee Count
15
Establishment
2000
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Rakesh Gupta
Address
M-16 Palika Bhawan, Sector - 13 R. K. Puram Opp. Hyatt Regency, New Delhi, Delhi, 110066, India
Report incorrect details









