
Air Conditioning Indoor System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Indoor Unit |
| Color | White |
| Dimensions | 1000x300x200 mm |
| Power Consumption | 1.5 kW |
| Cooling Capacity | 24000 BTU/hr |
| Refrigerant | R410A |
| Weight | 15 kg |
| Usage | Industrial cold rooms, storage facilities, residential spaces (one or two rooms). |
| Features | Cool air, Low power, Easy install, Quiet operation, Efficient cooling, Compact design |
Company Details
About Our CompanyWith the sole motive to provide effective cooling and ventilation solutions to industrial, commercial and residential sectors, we, Y Pee Comfort Pvt. Ltd. have decided to start up the business in the year 2014. We are a sole directorship firm which is headed by Mr. Rajiv Gupta under whom leadership we have attained a remarkable position of manufacturer and supplier in the domestic marketplace. We are extremely concerned towards the environment therefore, bringing forth top quality Air Compressor Fan, Central Air Conditioning Plant, Cooling Tower, Dehumidifier, etc. which consumes less energy. Integrated with sound dust filter, powerful airflow t
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAACY9825C1Z5
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAACY9825C1Z5
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Director
Mr. Rajeev Kumar
Address
H-90, Sanjay Nagar, Sector-23, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201002, India
air conditioning systems in Ghaziabad
Report incorrect details
























