
Air Conditioner - Plastic, 100x50x30cm | 10000 Btu, 1500w Power, Energy Saving, Easy Install, Quiet Operation, Remote Control, Compact Design, Durable Build
Price: 28000.00 INR / Piece
(28000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100x50x30cm |
| Weight | 20kg |
| Voltage | 220V |
| Power | 1500W |
| Cooling capacity | 10000 BTU |
| Refrigerant | R410A |
| Features | Cool air Energy saving Easy install Quiet operation Remote control Compact design Durable build |
| Supply Ability | 3000 Per Month |
| Delivery Time | 4 Days |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | , Piece/Pieces |
| Brand Name | Unbranded |
| Currency | INR |
| Product Unit | 10 , , Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 55 |
| Moq | 1 |
| Price | 28000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AIGPT7864B1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AIGPT7864B1ZZ
New Delhi, Delhi
SALES HEAD
Ms Mandeep Yadav
Address
111/7, Industrial Area Mundka, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details










































