
Air Condition Compressor Pressure Transmitter
Price Trend: 750.00 - 7223.00 USD / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
Brand Name :
Zhyq
In Stock
Product Specifications
| Range | 0~600 bar |
| Accuracy | 0.5% FS |
| Linearity | 0.02% FS |
| Reliability | 0.05% FS |
| Output | 4-20mA |
| Input Voltage | 24VDC |
| Operating Temperature | -20~100°C |
| Case Material | Brass |
| Process Connection | G1/4 |
| Usage | HVAC & refrigeration systems, compressor control |
| Features | Accurate sensing, Reliable control, Easy install, Long life, Cost effective, Stable output, Wide range |
| Supply Ability | 5000 Piece Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Producer
Employee Count
145
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shanghai, Shanghai
sales manager
Ms Sherry Xiong
Address
5-6F No.8, Building No.115, Lane 1276, Nanle Road, Songjiang District., Shanghai, Shanghai, 201600, China
Report incorrect details






























