
Abb Relays
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 35x35x20mm |
| Weight | 50g |
| Voltage | 240V |
| Current | 40A |
| Contacts | 2NO |
| Mounting | DIN rail |
| Features | Overcurrent protection, Reliable performance, Easy installation, Compact design, Cost effective, Durable materials, High efficiency |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shivay Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Relays in bulk from Shivay Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Sunday To Sunday
GST NO
07AOWPD7488P1ZQ
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AOWPD7488P1ZQ
Delhi, Delhi
Director
Mr. Pranav
Address
B N-759, 3rd Floor, 3, Gali Mehtab Rai, Kundewalan, Ajmeri Gate, Delhi, Delhi, 110006, India
thermal overload relays in Delhi
Report incorrect details







































