
Abb G4110
Price: 13000.00 INR / Piece
(13000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| IP Rating | IP20 |
| Overheating Protection | YES |
| Efficiency | High |
| Surface Finish | Matte |
| Feature | Compact, Reliable Trip Mechanism |
| Power Factor | nan |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Humidity % | 95% (non-condensing) |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Color | White & Black |
| Operating Temperature | -5AdegC to +40AdegC |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | MCB (Miniature Circuit Breaker) |
| Application | Circuit Protection |
| Protection Level | Other, High |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 415 V AC |
| Energy Consumption | nan |
| Output Type | nan |
| Dimension (L*W*H) | nan |
| Weight | nan |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 415 V AC |
| Size | Standard |
| Material | Plastic, Metal |
| No Of Poles | 4 Pole |
| Connection Type | Terminal |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ABB G4110 |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Price | 13000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | ABB |
| Stock Quantity | 55 |
| Color | White & Black |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
abb plc in Bhavnagar
Report incorrect details
































