
Vapour Lock Wall Light - Steel & Glass, 10x8x6 Inches, Black Finish | Led 10w, 120v, 3000k Color Temperature, Unique Light Ray Patterns
Price Trend: 150.00 - 1500.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Piece
Brand Name :
Monarch Lighting
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wall Light |
| Color | Black |
| Material | Steel, Glass |
| Dimensions | 150x100x200 mm |
| Weight | 1 kg |
| Bulb Type | E27 |
| Wattage | 60W Max |
| IP Rating | IP20 |
| Usage | Balconies, apartments, houses, bungalows |
| Features | Elegant Design, Durable Steel, Easy Install, Unique Lighting, Strong Build, Stylish Accent |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
6
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AMFPS4291Q1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AMFPS4291Q1Z7
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Sanjay Kumar Sarda
Address
A-26, Gali No - 4 , Anand Parbat Industrial Area, Near Amrik Singh Factory, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details








































