
Vanity - Pvc Cabinet And Shutter With 15mm Decorative Steel Legs, High-quality Aluminum Sheet And Wood Deco Finish, Available In 20 Unique Designs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | PVC, Steel, Aluminum, Wood |
| Cabinet Thickness | 12mm |
| Shutter Thickness | 12mm |
| Leg Material | Steel |
| Sheet Thickness | 8mm |
| Decor Thickness | 11mm |
| Finish | High quality paint |
| Features | Durable, Stylish, Spacious, Affordable, Modern, Versatile |
Product Overview
Key Features
Specifications:
PVC. 12mm.cabinet and shutter.
15mm. decorative finish steel. leg.
Aluminum. 8mm. sheet pasted. 11mm wood
deco. high quality paint.
Available 100pc any time 20 design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUCH MODULAR SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Furniture Fittings & Fixtures in bulk from SUCH MODULAR SOLUTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
1982
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Naresh Sharma
Address
Plot No.D-1, Rajiv Nagar, Sec-22, Rohini, Delhi, Delhi, 110034, India
vanity cabinet in Delhi
Report incorrect details



































