
Con Air Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 20-50L |
| Material | Metal/Plastic |
| Power | 1200W |
| Voltage | 220V |
| Weight | 10-20kg |
| Usage | Industrial and commercial cleaning, removing dust, debris, liquids. |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Wet/Dry, Powerful Suction, Durable Build, Easy Use, Versatile Cleaning |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CON AIR EQUIPMENTS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from CON AIR EQUIPMENTS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Sales Engineer
Mr. Ritesh Raj
Address
Sr. No. 1, Hissa - 4b/2/1, Chandan Glass Compound, Yewalewadi, Kondhwa, Pune, Maharashtra, 411048, India
industrial vacuum cleaners in Pune
Report incorrect details









































