
Round Upvc Plumbing Pipes
Price: 177.00 INR / Piece
(150.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
180.00 INR / Pieces
Weight :
1500.00 Gram
1 Pack Contains :
50
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Color | WHITE |
| Application | Structure Pipe |
| Shape | Round |
| Connection | Female |
| Standard | ASTM |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | actual |
| Packsize | 50 |
| Min Quantity | 500 |
| Max Quantity | 2000 |
| Pkg Box Breadth | 30.00 cm |
| Pkg Box Height | 20.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Unit Type | Pieces |
| MRP | 180.00 INR |
| Stock Quantity | 50 |
| Price | 150.00 INR (Approx.) |
| Color | WHITE |
| Product Unit | 10 Pieces |
| Brand Name | WINGRIP |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 300.00 cm |
| Price Type | slab_based |
| Mop | 10 |
| Weight | 1500.00 Gram |
| Moq | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2015
Working Days
Thursday To Saturday
GST NO
24AABCW6076G1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AABCW6076G1Z9
Jamnagar, Gujarat
Director
Mr Mitesh Busa
Members since
9 Years
Address
Survey No.421, Plot No.26, Opp. Sujata International, B/h, Mahindra Tractor, Hapa, Jamnagar, Gujarat, 361120, India
Report incorrect details







































