
Low Voltage Mosfet
Price Trend: 1.00 - 10.00 USD / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10000 Piece
In Stock
Product Specifications
| V(BR)DSS | 30V |
| RDS(ON) | 5.8mΩ |
| ID | 100A |
| Package | TO-252 |
| Material | Silicon |
| Junction Temperature | -55°C to +150°C |
| Qg | 47.2nC |
| Features | Low Rds(on), Low gate charge, Fast switching, High efficiency, Reliable operation, Durable design, Wide applications |
| Supply Ability | 20000 Per Month |
| Delivery Time | 7-15 Days |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
325
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shanghai, Shanghai
Sales Manager
Mr. Droden Zhang
Address
Room - 1123-1127, No.81 South QinZhou Road, XuHui, Shanghai, Shanghai, 200235, China
mosfets in Shanghai
Report incorrect details





























