
Ss Pipes - Stainless Steel, Various Sizes And Specifications | Corrosion Resistant Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Outer Diameter | 6-100mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Polished |
| Standards | ASTM A269 |
| Usage | Plumbing, industrial applications, and frameworks |
| Features | Corrosion resistant, Durable pipes, Various sizes, Industry price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. I. Steel Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Tubes in bulk from A. I. Steel Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Mohd. Iliyas
Address
Mosque Complex, Near State Bank of Mysore, Bhoopasandra Main Road, RMV 2nd Stage, Bhoopasandra, Bengaluru, Karnataka, 560094, India
Report incorrect details










































