
Gopinath Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Cell Efficiency | 18-20% |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Material | Tempered Glass |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Warranty | 25 years |
| Features | Clean energy, High efficiency, Low cost, Sustainable power, Reliable supply |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2009
GST NO
09AAGCG0631G1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAGCG0631G1ZV
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Director
Mr. Manoj Kumar
Address
No. 3/07, Site 2, Loni Road, Mohan Nagar, Ajanta Compound, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
Report incorrect details








































