
Solar Panel Cleaning Brush - 6 Meter Soft Blue Bristles | Durable For Solar Panel And Facade Cleaning
Price: 3000.00 INR / Piece
(3000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
3540.00 INR / Piece
Weight :
3.00 Kilogram
1 Pack Contains :
2
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage | Solar Panel Cleaning Brush |
| Type | Cleaning Equipment Parts |
| Condition | New |
| Product Type | Solar Panel Cleaning Brush |
| Length | 6 Meter (m) |
| FOB Port | Morbi |
| Payment Terms | Others, Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 20 Per Day |
| Delivery Time | 3-4 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Africa, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Max Quantity | 20 |
| Price | 3000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | flat_rate |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 20 |
| Pkg Box Height | 21.00 in |
| Pkg Box Breadth | 5.00 in |
| Mop | 1 |
| Weight | 3.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 79.00 in |
| Packsize | 2 |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 3540.00 INR |
| Moq | 1 |
| Brand Name | BRUSH ASIA |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Shipping Rate | 550.00 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Bristle Color : Blue
Bristle Stiffness : Soft
Tensile Strength : Durable
Application : Solar Panel Cleaning, Facade Cleaning, Etc
Company Details
With expertise in producing finest Cylindrical Spiral Brush, Industrial Plastic Dish Brush and more, we have successfully created a strong foothold in the industry along with a wide client base. Our ever-expanding clientele is not solely attributed to the quality of our products but also our fair policies and transparent business approach. We keep all the deals clear and the pricing structure is also discussed in advance to avoid any confusion, in between.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAIFF4970G1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAIFF4970G1ZE
Morbi, Gujarat
partnership
Mr. Rajendra Patel
Address
Plot NO- K/1-42. G.i.d.c, Sanala Road, Near New Morbi, Bus Stand, Morbi, Gujarat, 363641, India
solar panel cleaning brush in Morbi
Report incorrect details

































