
Semi Automatic Ring Gear Multigauging Station
Price: 895000.00 INR / Millimeter
(895000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
895000.00 INR / Unit
Weight :
80.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Usage | Industrial measurement |
| Product Type | Multigauging |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 8 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 40.00 cm |
| Brand Name | PRECISE GAUGING & AUTOMATION TECHNOLOGY |
| Shipping Type | free |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 55.00 cm |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 895000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 895000.00 INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Mop | 1 |
| Weight | 80.00 Kilogram |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Measuring Range450 MM
BrandPRECISE
Model Name/NumberV2
Usage/ApplicationGauging
ColorSiemens Grey
Length1 Mtr
Power SourceSingle Phase
Voltage230 Volts
BrandPRECISE
Model Name/NumberV2
Usage/ApplicationGauging
ColorSiemens Grey
Length1 Mtr
Power SourceSingle Phase
Voltage230 Volts
Company Details
We are a Leading Gauge Manufacturing Company from Pune. We deal in Air Gauging , Electronic Gauging , Multigauging Solutions & Customised Auto Gauging solutions.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAOFP2499Q1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAOFP2499Q1Z3
Rating
Pune, Maharashtra
Partner
Mr. Prashant Bhujbal
Address
S No. 24/2B, Opp Konark Eureka, Old Mundhwa Road, Sainath Nagar, Kharadi, Pune, Maharashtra, 411014, India
ring gears in Pune
Report incorrect details
































