
Semi-automatic Grade Idiyappam Making Machine With Plc Control System Installation Type: Free Stand
Price: 295000.00 INR
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
295000.00 INR / Unit
Weight :
400.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Idiyappam Making Machine with PLC Control System |
| General Use | Idiyappam Making |
| Automatic | Yes |
| Installation Type | Free Stand |
| Voltage | 230 AC Volt (v) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 100 |
| Price Type | fixed |
| Weight | 400.00 Kilogram |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 30.00 in |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | JJ HI-TECH AUTOMATION & MACHINERIES |
| Shipping Type | free |
| Currency | INR |
| MRP | 295000.00 INR |
| Pkg Box Height | 80.00 in |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 100 |
| Pkg Box Length | 30.00 in |
| Returnable | No |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Driven Type : Electric
Features :
Excellent Functionality
Less Power Consumption
Minimum Maintenance
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AALFJ6872G1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AALFJ6872G1Z3
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Antony Jesuraj
Members since
3 Years
Address
No. 30, Lakshmi Nagar, Chettipalayam Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641050, India
Report incorrect details






































